2015 júniusától magánrendelésemre az online időpontfoglalás automatikus rendszeren keresztül történik. Az előjegyzési folyamat 1-2 perc alatt befejeződik. A foglalás befejeztével emailben azonnal visszajelzést és a vizsgálattal kapcsolatos további tájékoztatást kap. Az időpont váratlan esemény miatti későbbi módosítása ugyanilyen egyszerű. Az előjegyzési naptár megtekintéséhez kattintson a fenti kék ikonra.
2019. május 1-től magánrendelésemre kizárólag online előjegyzés útján foglalható időpont. Az elmúlt években általam személyesen (emailben, telefonon, sms-ben) kiadott, rendelésenkénti néhány ’soron kívüli’ időpont rendszere megszűnik, illetve ezek az időpontok is bekerülnek az online foglalhatók közé. Ennek elsősorban az az oka, hogy mostanra naponta olyan mennyiségű ilyen megkeresést kapok, ami személyes levelezés, üzenetváltások útján már kezelhetetlen. Az előjegyzési rendszer megváltozásából következik néhány, az elmúlt évtized során sok kedves Betegem által megszokott eljárás megváltozása is.
1. A magánrendelés nem sürgősségi ellátás, kizárólag előjegyzés alapján működik
2. Mi a teendő, ha a javasolt kontroll időpontjára nincs szabad időpont?
3. Van-e mód soron kívüli időpontot kérni telefonon, emailben vagy sms-ben?
4. Hogyan lehet mégis korai időpontot foglalni?
5. Időpont lemondása
6. A magánrendelésen nem végzett vizsgálatok, beavatkozások
7. Koraterhességi első ultrahang javasolt időpontja
8. Terhesgondozás, szülés elvállalása
9. Vizsgálat vérzés, menses jelentkezése esetén
10. Előjegyzés klinikai szakrendelésekre
1. Magánrendelésem nem sürgősségi betegellátásra szolgál. A tervezhető, megfelelő időbeosztású és az orvos osztatlan figyelmét biztosító konzultáció, illetve betegvizsgálat legalább olyan fontos, mint az akut helyzetek megoldása. A magánrendelés az előbbinek és nem az utóbbinak a színtere. Mivel folyamatosan biztosított a szakterületeim mindegyikén a jól szervezett sürgősségi betegellátás (szülészeti, nőgyógyászati és az extrém ritka endokrinológiai sürgősségben az általános sürgősségi ellátás), sürgősnek vélt esetben ezekhez az ellátó helyekhez kell és javasolt fordulni. Időm jelentős részében én magam is adok ilyen ügyeletet a klinikai munkahelyemen, de magánrendelésem nem ennek az ideje és helyszíne.
2. Bizonyos esetekben a javasolt kontrollvizsgálat időpontja közelebbi, mint az online elérhető következő szabad időpont. Ilyen gyakori helyzet például a következő terhesgondozás vagy egy endokrinológiai kontroll időpontja. Ezt megelőzendő javasolt az általam (is) előre odaadott gondozási tervet figyelembe véve akár a 2-3-4 hónap múlva esedékes vizsgálati időpontokat előre lefoglalni, mely a beteg/kismama feladata, felelőssége. Elfelejtett előzetes bejelentkezés esetén néhány nappal előre nincs módom időpontot egyeztetni. Előre nem várt esemény, például általam gondozott kismamánál fellépő szövődmény miatt megváltozó terhesgondozási menetrend esetén személyes egyeztetéssel legjobb tudásom szerint igyekszem megoldani oldani a szükséges vizsgálatot, konzultációt.
3. Ha online nem látható egy adott rendelésre szabad időpont, akkor email vagy telefonos megkeresés útján sincs módom időpontot adni. Én is ugyanazt az előjegyzési naptárat használom, mint ami online látható. Ha abban egy adott napon nincs szabad időpont, akkor valóban nincs időpont, függetlenül az előjegyzést kérő személyétől vagy a kért vizsgálat indokától. Az Ön vizsgálati idejére hasonlóképpen nem jegyzek elő egyidejűleg másik beteget. Ezzel tudom garantálni, hogy amikor Önnel konzultálok, maximálisan és a megfelelő ideig az Ön panaszaira, leleteire, vizsgálatára tudjak figyelni. Ezzel kapcsolatban megértésüket köszönöm.
4. Az automata emlékeztetők kiküldése miatt a keddi rendelések előtt néhány időpont hétfőn és kedden délelőtt mindig megüresedik, mely azonnal megjelenik az online rendszerben szabad időpontként. Érdemes tehát ilyenkor gyakrabban ellenőrizni az online felületet, mert így rövid időn belüli konzultációra is lehet módot találni.
5. Időpont lemondása: Ha az előjegyzett időpontban nem tud eljönni a vizsgálatra / konzultációra, kérem, ne felejtse el az eredeti időpontot lemondani. Erre az időpont foglalásakor kapott emailben szereplő linkre kattintva (esetleg emailben: [email protected]) van lehetőség. A feleslegessé vált előjegyzés lemondása három okból is fontos:
i./ Ha le nem mondott időpont mellett foglal új időpontot is, technikai okok miatt az új időpontban nem tudom garantálni, hogy megtörténik a vizsgálat, és ez esetleg csak a rendelésre való megérkezésekor derül ki.
ii./ Tévesen lefoglaltan maradó időpontok más betegektől veszik el a konzultáció lehetőségét.
iii./ A megfelelően módosított foglalás számomra nagy segítség a rendelés szervezésében.
6. A magánrendelésen általam nem végzett vizsgálatok, beavatkozások: Előjegyzéskor érdemes szem előtt tartani, hogy bizonyos típusú vizsgálatokat, beavatkozásokat véges kapacitásom, technikai okok vagy nem olyan irányú szakképesítésem miatt nem végzek. Ilyen ügyekben egyéb, erre szakosodott szakrendeléseket, szakembereket érdemes felkeresni. Ilyen szakembereket az összes alább felsorolt területen tudok ajánlani, ezt nálam történő személyes konzultáció során mindig meg is teszem, de arra nincs módom, hogy emailben érdeklődőknek a különféle szakterületek képviselőit ajánlgassam.
A leggyakrabban felmerülő téves megkeresések, melyekkel kapcsolatban tehát információt adni tudok, de én magam a kezeléseket, vizsgálatokat nem végzem:
- terhesség alatti genetikai vizsgálatok (12. és 18. heti genetikai UH végzése, I. trimeszteri kombinált teszt végzése, genetikai tanácsadás, NIPT - Prena, Nifty stb. tesztek)
- inszemináció és IVF kezelés végzése
- gyermeknőgyógyászati speciális ellátás
- részletes urogynecologiai kivizsgálás vagy ilyen irányú speciális műtétek (háló, szalag beültetés)
- nőgyógyászati onkosebészet, vagy onkológiai kezelésen átesett betegek onkológiai gondozása
- andrológiai kivizsgálás (férfi eredetű meddőség kivizsgálása)
- 3D-4D UH és babamozi
- pajzsmirigy ultrahangvizsgálata
- gyermekendokrinológiai vizsgálatok
- I-es és II-es típusú cukorbetegek diabetológiai szakgondozása
- belgyógyász endokrinológus kollégák kompetenciájába tartozó betegségek (pl. acromegalia, pajzsmirigy rák, Cushing-szindróma stb.) gondozása, KIVÉVE, ha azok speciális nőgyógyászati (pl. meddőség, vérzészavar, ismételt vetélés) vagy szülészeti (endokrin betegek terhesgondozása) vonatkozásáról van szó. Az általam kezelt nőgyógyászati endokrinológiai kórképek palettája így is igen széles, és ITT MEGTALÁLHATÓ.
7. Koraterhességi (terhességet diagnosztizáló) UH vizsgálat időpontja: A pozitív terhességi teszt és az UH-val látható méretet elérő terhesség között bizonyos időnek kell eltelni, vagyis pozitív terhességi teszt esetén még nem lehet UH vizsgálattal azonnal látni a terhességet. Ha: 1. nincs jelentős panasza (erős görcsölés, vérzés stb.), 2. nem volt korábbi problémás terhessége (pl. ismételt korai vetélések, méhen kívüli terhesség stb.) és 3. nincs olyan betegsége, ami miatt korai UH vizsgálatot javasoltak volna Önnek terhesség esetén (pl. epilepszia, pajzsmirigybetegség, súlyos genetikai thrombosishajlam stb.), akkor az utolsó mensestől számított 7-9. héten javasolt az első UH. Egyéb esetben még gyakran nem látunk embriót, szívműködést, és rövid időn belül ismételni kell a vizsgálatot.
8. Terhesgondozás és szülés elvállalása: A 2021. január 1. után életbe lépett szabályozás szerint a magán és állami ellátás különválasztásának jegyében a magánrendelésen ellátott páciensek kezelését nem folytathatjuk az állami egészségügy keretei között. Ennek megfelelően a kollégáimhoz hasonlóan magánrendelésen gondozott kismamáim szülésének kísérését nem végezhetem.
9. Vizsgálat vérzés, menses jelentkezése esetén: A betegek jó része nőgyógyászati vizsgálatra vérzészavar, esetleg éppen nem szűnő vagy bő vérzés (daganat, vetélés, hormonális jellegű vérzészavar stb.) miatt jelentkezik. Az ilyen betegekből mindennap többet is vizsgáló, napi gyakorisággal szintén a 'véres műfajba' tartozó szülést vezető vagy éppen operációkat végző nőgyógyásznak, így nekem is a vérző beteg vizsgálata semmilyen kellemetlenséget nem jelent, és nem képezi akadályát a nőgyógyászati vizsgálatnak, hasi vagy hüvelyi UH vizsgálat végzésének. Tulajdonképpen amit a vérzés lehetetlenné tehet, az a méhnyakrákszűrés cytológiai mintavételének megfelelő elvégzése, de az éppen kezdődő vagy már csaknem elmúló menses általában még ezzel sem interferál. Ugyancsak nehezebb lehet menstruáció során a méhnyálkahártya ultrahangos megítélése, pl. egy méhüregi képlet, polip vizsgálata stb. A betegek jó része persze nem szeret vérzés alatt nőgyógyászati vizsgálatra menni, de például egy endokrinológiai konzultációt egy éppen fennálló menses nem zavar, sőt, igen sokszor pont a vérzések kiszámíthatatlansága vezeti hozzám a betegeket. A fentieket figyelembe véve tud dönteni arról, szükséges-e akár hetekkel elhalasztani egy esetleg több hete-hónapja várt vizsgálatot egy éppen jelentkezett vérzés miatt. Ha bizonytalan, hogy kell-e halasztani a vizitet, inkább jöjjön el - ha véletlen mégsem tudjuk elvégezni mondjuk a tervezett rákszűrést, azt egy későbbi, külön egyeztetett időpontban megismételjük - olyankor természetesen már térítésmentesen.
10. Klinikai szakrendeléseimre (nőgyógyászati endokrinológia, menopausa, osteoporosis, általános nőgyógyászat, terhesambulancia) eddig sem én adtam előjegyzést és ezután sem én fogok. Ezzel kapcsolatban nem érdemes tehát engem keresni. Előjegyzés a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika honlapján feltüntetett módon, az 52/411717/54322 telefonon lehetséges. A klinikai előjegyzések szakrendelésre és nem személyhez szólnak. Igyekszünk a klinikai szakrendeléseken a megszokott időben rendelő adott orvos személyét tervezni és biztosítani, hisz a bizalmon alapuló és előzményeket ismerő gondozás a beteg számára megnyugtató és az orvos munkáját is segíti. Azonban a klinikai munka sokrétűségéből adódóan (sürgős esetek, műtétek, szülőszobai munka, oktatási feladatok, ügyeletből lelépő vagy megbetegedő kollégák helyettesítése stb.) az adott rendeléseken helyettesítés bármelyik napon, sőt, bármelyik percben előfordulhat.
2019. május 1-től magánrendelésemre kizárólag online előjegyzés útján foglalható időpont. Az elmúlt években általam személyesen (emailben, telefonon, sms-ben) kiadott, rendelésenkénti néhány ’soron kívüli’ időpont rendszere megszűnik, illetve ezek az időpontok is bekerülnek az online foglalhatók közé. Ennek elsősorban az az oka, hogy mostanra naponta olyan mennyiségű ilyen megkeresést kapok, ami személyes levelezés, üzenetváltások útján már kezelhetetlen. Az előjegyzési rendszer megváltozásából következik néhány, az elmúlt évtized során sok kedves Betegem által megszokott eljárás megváltozása is.
1. A magánrendelés nem sürgősségi ellátás, kizárólag előjegyzés alapján működik
2. Mi a teendő, ha a javasolt kontroll időpontjára nincs szabad időpont?
3. Van-e mód soron kívüli időpontot kérni telefonon, emailben vagy sms-ben?
4. Hogyan lehet mégis korai időpontot foglalni?
5. Időpont lemondása
6. A magánrendelésen nem végzett vizsgálatok, beavatkozások
7. Koraterhességi első ultrahang javasolt időpontja
8. Terhesgondozás, szülés elvállalása
9. Vizsgálat vérzés, menses jelentkezése esetén
10. Előjegyzés klinikai szakrendelésekre
1. Magánrendelésem nem sürgősségi betegellátásra szolgál. A tervezhető, megfelelő időbeosztású és az orvos osztatlan figyelmét biztosító konzultáció, illetve betegvizsgálat legalább olyan fontos, mint az akut helyzetek megoldása. A magánrendelés az előbbinek és nem az utóbbinak a színtere. Mivel folyamatosan biztosított a szakterületeim mindegyikén a jól szervezett sürgősségi betegellátás (szülészeti, nőgyógyászati és az extrém ritka endokrinológiai sürgősségben az általános sürgősségi ellátás), sürgősnek vélt esetben ezekhez az ellátó helyekhez kell és javasolt fordulni. Időm jelentős részében én magam is adok ilyen ügyeletet a klinikai munkahelyemen, de magánrendelésem nem ennek az ideje és helyszíne.
2. Bizonyos esetekben a javasolt kontrollvizsgálat időpontja közelebbi, mint az online elérhető következő szabad időpont. Ilyen gyakori helyzet például a következő terhesgondozás vagy egy endokrinológiai kontroll időpontja. Ezt megelőzendő javasolt az általam (is) előre odaadott gondozási tervet figyelembe véve akár a 2-3-4 hónap múlva esedékes vizsgálati időpontokat előre lefoglalni, mely a beteg/kismama feladata, felelőssége. Elfelejtett előzetes bejelentkezés esetén néhány nappal előre nincs módom időpontot egyeztetni. Előre nem várt esemény, például általam gondozott kismamánál fellépő szövődmény miatt megváltozó terhesgondozási menetrend esetén személyes egyeztetéssel legjobb tudásom szerint igyekszem megoldani oldani a szükséges vizsgálatot, konzultációt.
3. Ha online nem látható egy adott rendelésre szabad időpont, akkor email vagy telefonos megkeresés útján sincs módom időpontot adni. Én is ugyanazt az előjegyzési naptárat használom, mint ami online látható. Ha abban egy adott napon nincs szabad időpont, akkor valóban nincs időpont, függetlenül az előjegyzést kérő személyétől vagy a kért vizsgálat indokától. Az Ön vizsgálati idejére hasonlóképpen nem jegyzek elő egyidejűleg másik beteget. Ezzel tudom garantálni, hogy amikor Önnel konzultálok, maximálisan és a megfelelő ideig az Ön panaszaira, leleteire, vizsgálatára tudjak figyelni. Ezzel kapcsolatban megértésüket köszönöm.
4. Az automata emlékeztetők kiküldése miatt a keddi rendelések előtt néhány időpont hétfőn és kedden délelőtt mindig megüresedik, mely azonnal megjelenik az online rendszerben szabad időpontként. Érdemes tehát ilyenkor gyakrabban ellenőrizni az online felületet, mert így rövid időn belüli konzultációra is lehet módot találni.
5. Időpont lemondása: Ha az előjegyzett időpontban nem tud eljönni a vizsgálatra / konzultációra, kérem, ne felejtse el az eredeti időpontot lemondani. Erre az időpont foglalásakor kapott emailben szereplő linkre kattintva (esetleg emailben: [email protected]) van lehetőség. A feleslegessé vált előjegyzés lemondása három okból is fontos:
i./ Ha le nem mondott időpont mellett foglal új időpontot is, technikai okok miatt az új időpontban nem tudom garantálni, hogy megtörténik a vizsgálat, és ez esetleg csak a rendelésre való megérkezésekor derül ki.
ii./ Tévesen lefoglaltan maradó időpontok más betegektől veszik el a konzultáció lehetőségét.
iii./ A megfelelően módosított foglalás számomra nagy segítség a rendelés szervezésében.
6. A magánrendelésen általam nem végzett vizsgálatok, beavatkozások: Előjegyzéskor érdemes szem előtt tartani, hogy bizonyos típusú vizsgálatokat, beavatkozásokat véges kapacitásom, technikai okok vagy nem olyan irányú szakképesítésem miatt nem végzek. Ilyen ügyekben egyéb, erre szakosodott szakrendeléseket, szakembereket érdemes felkeresni. Ilyen szakembereket az összes alább felsorolt területen tudok ajánlani, ezt nálam történő személyes konzultáció során mindig meg is teszem, de arra nincs módom, hogy emailben érdeklődőknek a különféle szakterületek képviselőit ajánlgassam.
A leggyakrabban felmerülő téves megkeresések, melyekkel kapcsolatban tehát információt adni tudok, de én magam a kezeléseket, vizsgálatokat nem végzem:
- terhesség alatti genetikai vizsgálatok (12. és 18. heti genetikai UH végzése, I. trimeszteri kombinált teszt végzése, genetikai tanácsadás, NIPT - Prena, Nifty stb. tesztek)
- inszemináció és IVF kezelés végzése
- gyermeknőgyógyászati speciális ellátás
- részletes urogynecologiai kivizsgálás vagy ilyen irányú speciális műtétek (háló, szalag beültetés)
- nőgyógyászati onkosebészet, vagy onkológiai kezelésen átesett betegek onkológiai gondozása
- andrológiai kivizsgálás (férfi eredetű meddőség kivizsgálása)
- 3D-4D UH és babamozi
- pajzsmirigy ultrahangvizsgálata
- gyermekendokrinológiai vizsgálatok
- I-es és II-es típusú cukorbetegek diabetológiai szakgondozása
- belgyógyász endokrinológus kollégák kompetenciájába tartozó betegségek (pl. acromegalia, pajzsmirigy rák, Cushing-szindróma stb.) gondozása, KIVÉVE, ha azok speciális nőgyógyászati (pl. meddőség, vérzészavar, ismételt vetélés) vagy szülészeti (endokrin betegek terhesgondozása) vonatkozásáról van szó. Az általam kezelt nőgyógyászati endokrinológiai kórképek palettája így is igen széles, és ITT MEGTALÁLHATÓ.
7. Koraterhességi (terhességet diagnosztizáló) UH vizsgálat időpontja: A pozitív terhességi teszt és az UH-val látható méretet elérő terhesség között bizonyos időnek kell eltelni, vagyis pozitív terhességi teszt esetén még nem lehet UH vizsgálattal azonnal látni a terhességet. Ha: 1. nincs jelentős panasza (erős görcsölés, vérzés stb.), 2. nem volt korábbi problémás terhessége (pl. ismételt korai vetélések, méhen kívüli terhesség stb.) és 3. nincs olyan betegsége, ami miatt korai UH vizsgálatot javasoltak volna Önnek terhesség esetén (pl. epilepszia, pajzsmirigybetegség, súlyos genetikai thrombosishajlam stb.), akkor az utolsó mensestől számított 7-9. héten javasolt az első UH. Egyéb esetben még gyakran nem látunk embriót, szívműködést, és rövid időn belül ismételni kell a vizsgálatot.
8. Terhesgondozás és szülés elvállalása: A 2021. január 1. után életbe lépett szabályozás szerint a magán és állami ellátás különválasztásának jegyében a magánrendelésen ellátott páciensek kezelését nem folytathatjuk az állami egészségügy keretei között. Ennek megfelelően a kollégáimhoz hasonlóan magánrendelésen gondozott kismamáim szülésének kísérését nem végezhetem.
9. Vizsgálat vérzés, menses jelentkezése esetén: A betegek jó része nőgyógyászati vizsgálatra vérzészavar, esetleg éppen nem szűnő vagy bő vérzés (daganat, vetélés, hormonális jellegű vérzészavar stb.) miatt jelentkezik. Az ilyen betegekből mindennap többet is vizsgáló, napi gyakorisággal szintén a 'véres műfajba' tartozó szülést vezető vagy éppen operációkat végző nőgyógyásznak, így nekem is a vérző beteg vizsgálata semmilyen kellemetlenséget nem jelent, és nem képezi akadályát a nőgyógyászati vizsgálatnak, hasi vagy hüvelyi UH vizsgálat végzésének. Tulajdonképpen amit a vérzés lehetetlenné tehet, az a méhnyakrákszűrés cytológiai mintavételének megfelelő elvégzése, de az éppen kezdődő vagy már csaknem elmúló menses általában még ezzel sem interferál. Ugyancsak nehezebb lehet menstruáció során a méhnyálkahártya ultrahangos megítélése, pl. egy méhüregi képlet, polip vizsgálata stb. A betegek jó része persze nem szeret vérzés alatt nőgyógyászati vizsgálatra menni, de például egy endokrinológiai konzultációt egy éppen fennálló menses nem zavar, sőt, igen sokszor pont a vérzések kiszámíthatatlansága vezeti hozzám a betegeket. A fentieket figyelembe véve tud dönteni arról, szükséges-e akár hetekkel elhalasztani egy esetleg több hete-hónapja várt vizsgálatot egy éppen jelentkezett vérzés miatt. Ha bizonytalan, hogy kell-e halasztani a vizitet, inkább jöjjön el - ha véletlen mégsem tudjuk elvégezni mondjuk a tervezett rákszűrést, azt egy későbbi, külön egyeztetett időpontban megismételjük - olyankor természetesen már térítésmentesen.
10. Klinikai szakrendeléseimre (nőgyógyászati endokrinológia, menopausa, osteoporosis, általános nőgyógyászat, terhesambulancia) eddig sem én adtam előjegyzést és ezután sem én fogok. Ezzel kapcsolatban nem érdemes tehát engem keresni. Előjegyzés a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika honlapján feltüntetett módon, az 52/411717/54322 telefonon lehetséges. A klinikai előjegyzések szakrendelésre és nem személyhez szólnak. Igyekszünk a klinikai szakrendeléseken a megszokott időben rendelő adott orvos személyét tervezni és biztosítani, hisz a bizalmon alapuló és előzményeket ismerő gondozás a beteg számára megnyugtató és az orvos munkáját is segíti. Azonban a klinikai munka sokrétűségéből adódóan (sürgős esetek, műtétek, szülőszobai munka, oktatási feladatok, ügyeletből lelépő vagy megbetegedő kollégák helyettesítése stb.) az adott rendeléseken helyettesítés bármelyik napon, sőt, bármelyik percben előfordulhat.